۵ نکته مهم درباره خرید صندلی اداری

صندلی کاری

در این مقاله ما قصد داریم چند نکته را با شما در میان بگذاریم که به شما در انتخاب یک صندلی اداری مناسب کمک میکنند،  که بهتر است قبل از خرید به آنها توجه کنید:

درحال حاضر برای خرید یک صندلی اداری گزینه های زیادی وجود دارد، وشاید بتوان گفت این موضوع کمی گیج کننده است.

باید در نظر داشته باشید که صندلی های اداری مختص کارهای خاص طراحی میشوند، برخی از آن ها برای محیط های کم نور و کارهای سبک طراحی شده اند، در حالیکه ممکن است برخی دیگر برای انجام کار های سنگین روزانه ساخته شده باشند.

علاوه برنوع طراحی صندلی ها همواره سبک ، رنگ و قیمت نیز از نکاتی هستند که باید به آنها توجه کرد.


در این مقاله ما قصد داریم چند نکته را با شما در میان بگذاریم که به شما در انتخاب یک صندلی اداری مناسب کمک میکنند،  که بهتر است قبل از خرید به آنها توجه کنید:

 

صندلی اداری زیبا

صندلی مدیریت زیبا

 

  1. موارد استفاده از صندلی اداری

   درواقع کارهای متفاوت نیاز به صندلی های متفاوت دارند و این امر در اداره ها بیشتر به چشم میخورد. برای همین منظور صندلی های متفاوتی برای محیط های کاری گوناگون طراحی شده اند.

   مثلا اگر شما یک مدیر اجرایی هستید، نیاز به یک صندلی دارید که به شما اجازه دهد تا به راحتی بتوانید با تلفن صحبت کنید. و یا بتوانید با یک شخص به طور مستقیم مکالمه کنید و در عین حال راحت باشید.

   اگر در کارتان به پشت شما فشار زیادی وارد میشود، نیاز است ازصندلی هایی استفاده کنید که پارامتر ها ی زیر را رعایت میکنند.

   برخی از صندلی های کاری طوری طراحی شده اند که وقتی شما روی آن مینشینید، پشت شما کاملا احساس راحتی میکند و معمولا تمام بدنتان را در بر میگرند. این صندلی ها معمولا با در نظر گرفتن نکات فنی زیادی طراحی و ساخته میشوند تا بدن شما را در بهترین حالت ممکن قرار دهند.

   صندلی ارگونومیک یکی از این نوع صندلی هاست که پشت شما را در مناسبترین حالت قرار میدهند. صندلی های ارگونومیک ستون فقرات شما را به بهترین شکل حفظ میکنند و با نشستن روی آنها احساس راحتی میکنید.

   اگر جزو آن دسته از افراد هستید که مدت زیادی را با کامپیوتر سروکار دارید، صندلی آرگونومیک یک انتخاب مناسب است که میتواند سلامت جسمی شما را در طولانی مدت تضمین کنید.

  2.  قسمت های مهم صندلی اداری

   یک صندلی اداری به عنوان حداقل ها باید بتواند راحتی پشت شما را تضمین کند.

   کلید اصلی در یک صندلی راحتی پشت است که برای این امر صندلی باید بتواند پشت شما را کامل در بر گیرد تا بتواند از ستون فقرات شما حمایت و حفاظت کند.

   در حقیقت داشتن یک صندلی که بتواند راحتی پشت شما را فراهم کند یک امتیاز بزرگ محسوب میشود. در مورد صندلی های کار طرز نشستن نیز مهم است. بعنوان مثال یک صندلی که پایه های چرخشی دارد و به شما اجازه چرخش میدهد در واقع جریان خون را در بدنتان منتقل میکند.

   برای انتخاب یک صندلی درمورد افرادی که قد بلندتری دارند و یا بخاطر وزن زیاد کمی هیکلی تر هستند، پیدا کردن یک صندلی که دارای پشت بلندتری باشد یک امر بسیار مهم است.

   دسته های صندلی هم مهم هستند!! ازآنجایی که دست های شما در هنگام تایپ کردن بر روی  دسته های صندلی قرار میگیرند، دسته های صندلی نیز اهمیت پیدا میکنند. این موضوع برای افرادی که هیکل درشت تری دارند مهم تر است.

    

    

    

  3. قابلیت تنظیم شدن صندلی اداری

   تنظیم کردن صندلی در راحت بودن شما نقش مهمی را ایفا میکند. برای مثال شما ممکن است بخواهید موقعیت خود را در انجام وظایف مختلف طوری تغییر دهید که در انجام آنها راحت باشید. برای انجام این کار شما نیازمند یک صندلی قابل تنظیم هستید.

   باید به این نکته دقت کرد که شما باید به راحتی بتوانید به اهرم ها، در حالیکه روی صندلی نشسته اید دسترسی داشته باشید.

   این موضوع در صندلی های امروزی مورد توجه قرار گرفته است، شما در صندلی های امروزی به راحتی میتوانید عواملی نظیر ارتفاع، شیب، پشتیبانی از پشت و کنترل زاویه ی شیب را تنظیم کنید.

    

   صندلی ارگونومیک استاندارد

   صندلی اداری ارگونومیک

  4. جنس صندلی اداری

   جنس صندلی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در خرید یک صندلی کار است. صندلی های مدل مبلی همراه خود برای محل تکیهگاه یک قسمت اضافی دارند، و از مقاومت قابل توجهی نیز برخوردارند. این صندلی ها از پارچه های مصنوعی و در رنگ های مختلفی ساخته میشوند.

   صندلی های چرمی راحتتر هستند و دوام بیشتری دارند. صندلی های چرمی به راحتی قابل تمیز کردن هستند.

   و در نهایت نوع صندلی مش دارای بهترین تهویه برای بدن شماست و میتواند خود را با شکل بدن شما سازگار کند.

   صندلی اداری زیبا

   صندلی مدیریت زیبا

  5. محل استفاده از صندلی اداری

   در نهایت شما باید به محل قرارگیری صندلی توجه کنید. برای این امر شما لازم است به مواردی نظیر: سبک ، رنگ و ابعاد صندلی مورد نظر دقت کنید.

   اگر شما باید برای انجام کارهای خود مدام جابجا شوید و از محلی به محل دیگر بروید، پیشنهاد میکنیم برای این کارها از صندلی های چرخ دار استفاده نمایید.

   اگر قرار است برای کار در یک اتاق کوچک و یا اتاق خواب خود یک صندلی کار خریداری کنید، بهتر است از یک صندلی کوچک استفاده کنید تا فضای کمتری را اشغال کند و پشت آن کوتاه تر باشد. در اینجا انتخاب یک صندلی کوچک میتواند به شما کمک کند تا فضای بیشتری از اتاقتان را خالی نگهدارید.

 

 • انتخاب از تاو دکور

در حال حاضر شما با طیف زیادی از صندلیهای اداری سنتی و مدرن مواجه هستید که میتوانید مورد مناسبی را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان و داشتن انتخابی مناسب با کارشناسان تاو در تماس باشید.

 ۵ نکته مهم درباره خرید صندلی اداری
۵ (۱۰۰%) از ۱ رای

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *